Prijava

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Dobročinitelji iz Tajvana posjetili Osnovnu školu Vareš

31 Svi 2023
1126 times

Datum 31.05.2023. godine ostat će upisan kao dan kada je Osnovna škola Vareš imala čast ugostiti delegaciju dobročinitelja iz dalekog Tajvana.

Riječ je o ljudima koji preko organizacije Wold Vision u BiH pomažu djeci naše zemlje kroz razne projekte i aktivnosti, a sve u cilju da se pokuša promijeniti nešto u životu djeteta, njihovih roditelja i same lokalne zajednice.

Kako bi im se zahvalili na njihovom dobročinstvu učenici i njihovi učitelji i nastavnici iz Osnovne škole Vareš priredili su prigodan kulturno umjetnički program, a ravnateljica Ilijana Vidović  je u pozdravnom obraćanju istaknula:“ Dobrodošli u našu školu. Sinoć sam pogledala zemljopisnu kartu i opet se uvjerila da dolazite iz dalekih i za nas egzotičnih krajeva, zato nam je iznimna čast ugostiti vas u našoj školi. Želimo vam se zahvaliti za sve što ste učinili za nas, jer smo uz pomoć vas uradili brojne aktivnosti, pomogli ste naši učenicima i njihovim obiteljima i za to vam puno hvala“.

Potom je uručila zahvalnicu direktorici organizacije World Vision iz Tajvana. Po završetku svečanog dijela programa delegacija iz Tajvana sudjelovala je na kreativnoj radionici zajedno s učenicima vareške osnovne škole i kao uspomenu na ovaj događaj darivane su im ukrasne kutije koje su učenici sami izradili,što je goste jako iznenadilo i obradovalo.

U pratnji 19-očlane delegacije iz Tajvana bili su predstavnici organizacije World Vision iz BiH, a to su: Svjetlana Tanić Batinić – menadžerica razvojnih područja regije Sarajevo, Nejra Baltes – koordinatorica za komunikaciju i Adnan Salihagić.

Inače suradnja organizacije World Vision BiH i Osnovne škole Vareš traje već 7 godina i kroz to razdoblje potpomogli su i financirali brojne projekte vareške osnovne škole. Nabrojat ćemo samo neke od njih – organiziranje raznih eko i kreativnih radionica, sportske aktivnosti, nabavka učila i materijala, kupovina tableta za on line nastavu, organizaciju predstave Snjeguljica, nabavku sportske opreme, stipendiranje nekoliko učenika u stanju potrebe, podjela garderobe, pomoć obiteljima učenika u potrebi (plastenici, alat, novčani bonovi)

Tajvan je najveći sponzor djece u Bosni i Hercegovini. Za mnoge u BiH ovaj podatak zvuči nevjerojatno, no u okviru projekata World Visiona pomogli su realizaciju raznih aktivnosti usmjerenih na poboljšanje uvjeta i kvalitete življenja i učenja djece i njihovih obitelji.

OS-Vares-Tajvan-62
OS-Vares-Tajvan-61
OS-Vares-Tajvan-60
OS-Vares-Tajvan-59
OS-Vares-Tajvan-57
OS-Vares-Tajvan-58
OS-Vares-Tajvan-56
OS-Vares-Tajvan-55
OS-Vares-Tajvan-53
OS-Vares-Tajvan-54
OS-Vares-Tajvan-51
OS-Vares-Tajvan-52
OS-Vares-Tajvan-50
OS-Vares-Tajvan-49
OS-Vares-Tajvan-48
OS-Vares-Tajvan-47
OS-Vares-Tajvan-46
OS-Vares-Tajvan-45
OS-Vares-Tajvan-44
OS-Vares-Tajvan-43
OS-Vares-Tajvan-41
OS-Vares-Tajvan-42
OS-Vares-Tajvan-40
OS-Vares-Tajvan-39
OS-Vares-Tajvan-37
OS-Vares-Tajvan-38
OS-Vares-Tajvan-35
OS-Vares-Tajvan-34
OS-Vares-Tajvan-33
OS-Vares-Tajvan-32
OS-Vares-Tajvan-31
OS-Vares-Tajvan-30
OS-Vares-Tajvan-29
OS-Vares-Tajvan-28
OS-Vares-Tajvan-27
OS-Vares-Tajvan-26
OS-Vares-Tajvan-25
OS-Vares-Tajvan-24
OS-Vares-Tajvan-23
OS-Vares-Tajvan-22
OS-Vares-Tajvan-21
OS-Vares-Tajvan-20
OS-Vares-Tajvan-19
OS-Vares-Tajvan-18
OS-Vares-Tajvan-16
OS-Vares-Tajvan-17
OS-Vares-Tajvan-15
OS-Vares-Tajvan-14
OS-Vares-Tajvan-13
OS-Vares-Tajvan-12
OS-Vares-Tajvan-11
OS-Vares-Tajvan-9
OS-Vares-Tajvan-10
OS-Vares-Tajvan-8
OS-Vares-Tajvan-7
OS-Vares-Tajvan-6
OS-Vares-Tajvan-5
OS-Vares-Tajvan-4
OS-Vares-Tajvan-2
OS-Vares-Tajvan-3

Rate this item
(0 votes)

Radio Bobovac je vaš najbolji dnevni prijatelj 24 sata na dan, 365 dana na godinu. Samo okrenite 95,3 i 101.1 MHz ili nas slušajte putem interneta.

Visitors counter

Danas 2835

Jučer 4313

Ovaj Tjedan 18858

Ovaj Mjesec 98630

Ukupno 13528594

Currently are one guest and no members online