Prvenstvo je održano u Zenici u sportskoj dvorani Husein Smajlović "Arena“, a organizatori su bili Taekwondo savez BiH i Taekwondo Kluba Zenica. Sudjelovalo je 599 natjecatelja iz cijele Bosne i Hercegovine. Aminin klub, Taekwondo Kolektiv Bosna sudjelovao je predstavljao je 21. natjecatelj, a ukupno su osvojili 12 medalja.
Dodajmo da je na Državnom prvenstvu brončanu medalju osvojio još jedan mladi Varešanin, Aldin Islamović, također član TKD kolektiva Bosna.
TKD Kolektiv Bosna osvojio je tri pehara za ekipne plasmane i dva pehara u pojedinačnim konkurencijama. TKD Kolektiv Bosna predvodili su treneri Kerim Ahmedspahić i Sajra Kajević na čelu sa glavnim i odgovornim trenerom Edinom Kajevićem Kajom.
Naša sugrađanka Amina Hrvat, članica TKD kolektiva Bosna, sudjelovala je u subotu 12.03.2022. godine na Državnom taekwondo prvenstvo BiH i okitila se zlatnom medaljom i titulom državne prvakinje!
Latest from danijela
- DPM Metali organiziraju drugi Sajam zapošljavanja u Varešu
- SAOPĆENJE Policijski timovi Uprave policije MUP-a ZDK u nastavku operativne akcije "META V" vrše pretrese na petnaest lokacija na području Tešnja, Maglaja, Usore i Teslića
- Planska isključenja el. energije za dan 25.09.2025. godine
- Premijer Pivić na Međunarodnom sajmu gospodarstva u Tešnju: ZDK je jedna od ekonomskih perjanica BiH
- KUZIP pojačala inspekcijske nadzore nad primjenom hijaluronskih punila i botulinskog toksina